روش های حل عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس

عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس

اگر چنانچه اخیرا در اتصال به اینترنت از طریق اندروید باکس خود دچار مشکل و دردسر شده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا روش های حل عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس را به شما آموزش دهیم .


همچنین برای مشاهده انواع مدل های اندروید باکس برای بازی کلیک کنید …


اندروید باکس چیست ؟

اندروید باکس ها معمولا طراحی مکعب شکلی دارند و امکان هوشمند سازی تلوزیون های معمولی را در اختیار شما قرار می دهند . از جمله امکانات  اندروید باکس ها اتصال به اینترنت برای وبگردی و یا استفاده از اپلیکیشن هایی مثل فیلیمو و نماوا و…. می باشد. برای مشاهده انواع مدل های اندروید باکس کلیک کنید …

اما گاهی به دلیل مشکلاتی که در ادامه نسبت به بررسی آن ها می پردازیم اتصال به اینترنت در اندروید باکس انجام نمی شود و ممکن است کاربران خود را به دردسر بیاندازد.

روش های اتصال به اینترنت در اندروید باکس چگونه است ؟

پیش از آن که نسبت به بررسی دلایل و روش های حل عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس بپردازیم لازم است که بدانیم اتصال به اینترنت از چند روش در اندروید باکس صورت می پذیرد . معمولا تمامی این دستگاه ها فقط از دو طریق شبکه وای فای و یا از طریق کابل lan به اینترنت متصل می شوند . برای اتصال به اینترنت کافیست با ورود به تنظیمات اندروید باکس خود از قسمت شبکه های وای فای نقطه اتصال مورد نظر را انتخاب و بعد از وارد کردن پسورد به اینترنت متصل شوید.

برای اتصال به اینترنت از طریق کابل نیز کافیست یک طرف کابل را به مودم خود و طرف دیگر را به پورت و خروجی lan دستگاه اندروید باکس خود متصل کنید تا اینترنت از طریق شبکه lan برقرار شود.


همچنین مشاهده کنید ” آموزش نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون


چرا اندروید باکس به اینترنت وصل نمی شود ؟

گاهی ممکن از بنا به دلایلی که در زیر به آن اشاره می کنیم با عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس روبرو شوید . بسیاری از این مشکلات به سادگی توسط خود کاربر قابل حل می باشد و نیازی به مراجعه به تعمیر کار نمی باشد .

عدم برقراری صحیح اتصالات

از دلایلی که منجر به عدم موفقیت اتصال به اینترنت در اندروید باکس می شود عدم برقراری صحیح اتصالات می باشد . در اینصورت کافیست پورت های اتصال کابل lan خود را بررسی کنید تا به طور صحیح در خروجی مودم و اندروید باکس قرار گرفته باشد و مطمئن شوید کابل هیچ گونه قطعی نداشته باشد .

تنظیم نبودن ساعت و تاریخ

شایع ترین دلیلی که اتصال به اینترنت در اندروید باکس برقرار نمی شود تنظیم نبودن ساعت و تاریخ در دستگاه اندروید باکس می باشد . در این حالت ممکن است دستگاه اتصال موفق را به شبکه وای فای و یا lan را نشان می دهد ولی در موقع استفاده از اینترنت مروگر یا سایر اپلیکیشن ها اخطار عدم سرویس در اینترنت را می دهند .

در این صورت کافیست تا با مراجعه به تنظیمات دستگاه از قسمت date and clock ساعت و تاریخ دستگاه اندروید باکس خود را در حالت دستی قرار داده و ساعت و تاریخ دستگاه خود را به صورت دقیق تنظیم کنید تا مشکل عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس شما حل شود .

عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس

به هم ریختگی فریمور

در بعضی از موارد مشاهده می گردد به دلیل نصب برنامه های مخرب و یا غیر مجاز و یا موارد دیگر اتصال به اینترنت در اندروید باکس انجام نگردد . در اینصورت ابتدا اندروید باکس خود را از طریق تنظیمات ریست فکتوری کنید در صورت عدم موفقیت نیاز است تا فریمور اندروید باکس بروز رسانی گردد . که از آموزش های موجود در سایت با توجه به مدل دستگاه خود می توانید آن را انجام دهید .

ایراد سخت افزاری

در آخرین قدم ممکن اگر با روش های فوق مشکل شما حل نشود می بایست از نظر ایرادات سخت افزاری بررسی گردد . ممکن است دلیل عدم اتصال به اینترنت معیوب شدن مدول وای فای باشد در اینصورت اگر موفق به پیدا کردن قطعه مورد نظر نشدید پیشنهاد می کنیم تا با مراجعه به تعمیر گاه های مجاز مدول وای فای را از برد دستگاه خود خارج کنید تا از صدمات بعدی به سایر قطعات جلوگیری شود در اینصورت اتصال به اینترنت از طریق کابل lan به راحتی انجام می پذیرد.


برای مشاهده انواع مدل های اندروید باکس ارزان کلیک کنید …


کلام آخر

در پایان اگر چنانچه مشکل عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس  برای شما با توجه به موارد گفته شده حل نگردد می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و بهترین راهنمایی را دریافت کنید

پشتیبانی تکنومال
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *