چگونه دسته بازی را به اندروید باکس متصل کنیم ؟

چگونه دسته بازی را به اندروید باکس متصل کنیم ؟

اگر به دنبال اتصال دسته بازی به اندروید باکس هستید . در این مقاله ما به این سوال ” چگونه دسته بازی را به اندروید باکس متصل کنیم ؟ ” را به انواع اندروید باکس آموزش خواهیم داد . تا انتهای این مقاله با تکنومال همراه باشید .

اندروید باکس چیست ؟

اندروید باکس ها گجت های هوشمندی هستند که با اتصال به تلوزیون تمامی امکانات تلفن همراه یا تلوزیون هوشمند را می توان به تلوزیون انتقال داد . امکاناتی نظیر وب گردی نصب و اجرای اپلیکیشن و بازی و… اشاره کرد .


همچنین مشاهده کنید “ اندروید باکس ارزان


اما همانطور که در سایرگجت های هوشمند نظیر کامپیوتر یا گوشی یا …. هر یک از استفاده های کاربری کانفیگ سخت افزاری مخصوص خود را دارد این امر در اندروید باکس ها نیز مستثنی نیست و می بایست برای استفاده برای اجرای مقاصد گیمینگ اندروید باکسی با کانفیگ سخت افزاری متوسط و متوسط به بالا را انتخاب کرد . برای اطلاعات بیشتر مقاله اندروید باکس برای بازی را مشاهده کنید .

انواع بازی های اندرویدی

شاید بعد از نصب بازی و اتصال دسته بازی به اندروید باکس مشاهده کنید که در هنگام اجرای بازی در اندروید باکس مشاهده کنید که بازی هیچ گونه عکس العملی از سمت دسته را اجرا نمی کند . در این حالت برای اتصال دسته بازی به اندروید باکس ابتدا توجه شما را به سمت انواع بازی های اندرویدی جلب می کنیم .

 • بازی هایی که از اندروید باکس پشتیبانی می کنند یا به عبارت دیگر برای اندروید باکس بهینه شده اند و پس از اجرای بازی دستورات ارسالی از سمت موس را به راحتی اجرا می کنند .
 • بازی هایی که برای اندروید باکس بهینه سازی نشدند و فقط برای اجرای دستورات ارسالی از سمت صفحه لمسی طراحی شده اند در این حالت حتی عملگر های موس نیز قادر به اجرای آیکون ها و المان های بازی نخواهد بود که  با آموزشی که به شما ارائه خواهیم داد می توانید مشکل خود را حل کنید .

چگونه دسته بازی را به اندروید باکس متصل کنیم ؟

در پاسخ به این سوال اگر بازی هایی که برای اندروید باکس بهینه شده اند را برای بازی انتخاب کرده اید کافیست که دسته اندرویدی را به دستگاه اندروید باکس متصل کنید و پس از اجرای بازی عملگر های بازی را از کیبرد به دسته بازی تغیر دهید . برای انجام اینکار به تنظیمات خود بازی باید مراجعه کنید .

اما در بقیه بازی ها که فقط برای اجرای دستورات صفحه لمسی طراحی شده اند پس از اجرای بازی حتما مشاهده می کنید که آیکن ها یا المان های داخلی هیچ واکنشی به کلیک نشانگر موس ندارند در این حالت بایستی بازی را از طریق اپلیکیشن های شبیه ساز که در ادامه آن را آموزش خواهیم داد اجرا کنید .

در بازی های نوع دوم اتصال دسته بازی به اندروید باکس از طریق شبیه ساز صورت می گیرد . به عبارتی دیگر شبیه ساز ها دستورالعمل کلید های دسته بازی را به المان های لمسی تبدیل می کنند تا برای هوش مصنوعی بازی قابل درک باشد .


همچنین مشاهده کنید ” اندروید باکس سامسونگ !!! از شایعه تا واقعیت


اتصال دسته بازی به اندروید باکس از طریق برنامه OCTAPUS

OCTAPUS یکی از برنامه های شبیه ساز بازی برای سیستم عامل اندروید است که علاوه بر اندروید باکس بر روی گوشی های تلفن همراه نیز کاربرد دارد . و علاوه بر دسته بازی می توان کیبورد را نیز شبیه سازی کرد برای اتصال دسته بازی به اندروید باکس مراحل زیر را انجام دهید .

 • گوگل پلی دستگاه اندروید باکس خود را اجرا کنید و برنامه OCTAPUS را اجرا کنید . و یا می توانید از طریق این لینک مستقیما برنامه مورد نظر را دریافت کنید .
 • پس از دریافت و نصب برنامه دسته بازی خود را با توجه به نوع کانکشن سیمی یا دانگل وایرلس یا بلوتوث به دستگاه اندروید باکس خود متصل کنید .
 • پس از اتصال برنامه را اجرا کنید که در صفحه اصلی لیست بازی های خود را مشاهده می کنید
 • روی بازی مورد نظر کلیک و آن را اجرا کنید
 • پس از اجرای بازی در لبه بالایی صفحه تلوزیون خود لوگو OCTAPUS را مشاهده می کنید . بر روی آن با نشانگر موس کلیک کنید .
 • پس از کیک چند آیکون برای شما باز می شود که روی بعلاوه + کلیک و گزینه KEY را انتخاب کنید .
 • پس از انتخاب گزینه KEY در صفحه بازی دایره ای ایجاد می شود . برای معرفی کلید های دسته بازی بلافاصله بدون آنکه با موس جایی را کلیک کنید دکمه مورد نظر از دسته بازی را انتخاب کنید.
 • پس از زدن دکمه مشاهده می کنید که نام یا علامت دکمه دسته بازی در مرکز دایره ظاهر شد که پس از آن کافیست روی دایره کلیک کرده و دایره را به محل مورد نظر که می خواهید نشانگر دسته بازی در آن محل کار کند بکشید
 • این کار را برای سایر دکمه های دسته بازی خود انجام دهید و در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید .

پس از آن مشاهده می کنید که بازی به راحتی توسط دسته بازی انجام می شود و اتصال دسته بازی به اندروید باکس برقرار است . پس ز آن در هر بار اجرای بازی نیازی به انجام این مراحل نیست فقط کافیست بازی را از داخل برنامه OCTAPUS اجرا و از بازی خود لذت ببرید .

در پایان چنانچه سوالی در مورد مقاله ” چگونه دسته بازی را به اندروید باکس متصل کنیم ؟ ” یا روش های اتصال دسته بازی به اندروید باکس دارید با ما در میان بگذارید .

فروشگاه اینترنتی تکنومال فروشگاه اینترنتی تکنومال فروشگاه اینترنتی تکنومال فروشگاه اینترنتی تکنومال فروشگاه اینترنتی تکنومال فروشگاه اینترنتی تکنومال

پشتیبانی تکنومال
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *