آموزش نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون

نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون

اگر به دنبال آموزش نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون خود هستید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید . آموزش گام به گام راه اندازی و استفاده از اندروید باکس را برای شما فراهم آورده ایم با اجرای موارد گفته شده اندروید باکس شما با بهترین نحو کارکرد خود را آغاز خواهد نمود .

در این مقاله چگونگی راه اندازی و استفاده از اندروید باکس را به شما خواهیم گفت . همچنین مواردی که باید در استفاده از اندروید باکس رعایت فرمایید به آن اشاره شده است در صورت وجود هر گونه سوال چنانچه حتی دستگاه اندروید باکس خود را از ما خریداری نکرده باشید می توانید با پشتیبانی تکنومال در ارتباط باشید و بهترین راهنمایی را دریافت کنید .

روش اتصال اندروید باکس به تلوزیون بسیار ساده است ولی بعضی مواردی وجود دارد که حتما در موقع راه اندازی اولیه و یا درمواقع استفاده در بلند مدت را باید در نظر گرفت .

جعبه گشایی پیش از راه اندازی و استفاده از اندروید باکس

اکثر اندروید باکس ها به طور معمول در جعبه کارتنی مخصوص بسته بندی می شوند و معمولا داخل جعبه های کارتنی از دو بخش مجزا تشکیل شده است که معمولا در بخش زیرین این جعبه لوازم و تجهیزات جانبی از قبیل ریموت کنترل و آداپتور تغذیه و کابل HDMI  و دفترچه راهنما قرار دارد . در بخش فوقانی جعبه نیز خود اندروید باکس قرار گرفته است .

جعبه های بسته بندی اندروید باکس معمولا حاوی اطلاعات گارانتی و طلاعات دستگاه شما می باشد . بنابر این لازم است با احتیاط پلمب و جعبه کارتنی دستگاه را بازکنید  و از آسیب به جعبه خودداری کنید . برای اتصال اندروید باکس به تلوزیون مورد نظر لوازم و تجهیزات را همراه با اندروید باکس از جعبه خارج کنید .

فروشگاه اینترنتی تکنومال

نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون

برای راه اندازی و استفاده از اندروید باکس لازم است موارد زیر را به دقت انجام دهید . لطفا توجه فرمایید از قرار گیری دستگاه در محیط های بالا تر از 30 درجه سانتی گراد خودداری کرده و هیچ گاه دستگاه اندروید باکس را در نزدیکی منبع حرارت مانند بخاری و یا شوفاژ و … قرار ندهید .

اتصال کابل HDMI

برای اتصال اندروید باکس به تلوزیون مورد نظر ابتدا پلمب کابل HDMI خود دستگاه را باز کنید . اگر چنانچه از کابل های HDMI دیگری استفاده می کنید سعی کنید کیفیت خوبی را داشته باشد و هیچگاه طول کابل از دو متر بیشتر نباشد . و همچنین ورژن کابل HDMI مورد نظر 2.0 وبالاتر باشد .

اگر چنانچه از سیستم های صوتی حرفه ای مانند آمپلی فایر یا سینمای خانگی استفاده می کنید لازم است که ابتدا حتما اندروید باکس را به آمپلی فایر متصل کنید و سپس آمپلی فایر را به تلویزیون متصل کنید.

یک طرف کابل را به تلوزیون مورد نظر و طرف دیگر کابل HDMI را به اندروید باکس خود متصل کنید . و مطمئن باشید نرینگی کابل به طور کامل در پورت HDMI قرار گرفته باشد .

اتصال آداپتور تغذیه

آداپتور های تغذیه اندروید باکس ها معمولا با خروجی ولتاژ 5 ولت 2 آمپر و یا 1.5 آمپر تولید شده اند و طول سیم آداپتور ها معمولا نیم متر می باشد . لازم است برای اتصال اندروید باکس به تلوزیون ابتدا نرینگی آداپتور را در داخل پورت DC قرار دهید و آداپتور را به برق متصل کنید .

همچنین اتصال آداپتور به محافظ برق توصیه می گردد . همچنین در صورت اینکه آداپتور مورد نظر شما بعد از استفاده های بلند مدت دچار خرابی شد هرگز نباید آداپتور های متفرقه از جمله آداپتور مودم را به دستگاه اندروید باکس متصل کنید . در این صورت می توانید با مشاوره از گروه تکنومال اقدام به دریافت آداپتور اورجینال اندروید باکس خود فرمایید .

پس از اتصال اندروید باکس به تلوزیون به طور اتوماتیک وار شروع به روشن شدن می کند و در اکثر مدل های موجود در بازار هیچ گونه دکمه یا کلید سخت افزاری برای قطع و وصل پاور بر روی اندروید باکس وجود ندارد . صبر کنید تا بوت دستگاه به طور خودکار تکمیل شود و رابط کاربری دستگاه بالا بیاید .

اتصال ریموت کنترل و یا ایرموس به اندروید باکس

برای راه اندازی و استفاده از اندروید باکس در مرحله نهایی لازم است تا ریموت کنترل دستگاه را به اندروید باکس متصل کنید . معمولا ریموت کنترل های موجود در جعبه اندروید باکس یا از نوع کنترلر های مادون قرمز و یا از نوع ریموت ایر ( ایرموس ) می باشد . برای استفاده از کنترلر های مادون قرمز هیچ کار خاصی نیاز به انجام نیست . فقط کافیست باتری را در داخل کنترل قرار دهید .

در بعضی از مدل ها که کنترلر سازمانی اندروید باکس از نوع ریموت ایر می باشند معمولا دکمه ای را برای اتصال ریموت ایر یا ایرموس به اندروید باکس قرار داده اند که مطابق دفترچه راهنما دستگاه می توانید اتصال را برقرار کنید .

همچنین اگر چنانچه دستگاه اندروید باکس شما ریموت مادون قرمز دارد پیشنهاد می کنیم ایرموس و یا مینی کیبرد نیز تهیه کنید . در این صورت کافیست دانگل ایرموس خود را در خروجی USB دستگاه جایگذاری کنید تا اتصال برقرار شودایرموس T6


برای مشاهده انواع مدل های ایرموس کلیک کنید ….


اتصال به اینترنت در اندروید باکس

برای اتصال اندروید باکس به تلوزیون پس از مراحل اولیه لازم است که اتصال را به اینترنت برقرار کنید . برای اتصال به اینترنت دو روش اتصال از طریق کابل LAN  و اتصال از طریق وای فای وجود دارد . برای اتصال از طریق کابل فقط کافیست یک طرف کابل را به خروجی LAN اندروید باکس و طرف دیگر را به مودم خود متصل کنید .

برای اتصال وای فای نیز فقط کافیست که با ورود به تنظیمات اندروید باکس قسمت NETWORK را انتخاب و از لیست وای فای های موجود آن را انتخاب و به اینترنت متصل شوید .

نکته بسیار ضروری : حتما بعد از اتصال به اینترنت ساعت و تاریخ اندروید باکس خود را از حالت اتوماتیک خارج کرده و بر روی دستی قرار و آن را به صورت دقیق تنظیم کنید . در غیر اینصورت با مشکلاتی از جمله عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس روبرو خواهید شد .

وارد کردن حساب کاربری جیمیل در اتصال اندروید باکس به تلوزیون

پس از آنکه اتصال اینترنت در اندروید باکس شما برقرار شد لازم است با ورود به تنظیمات دستگاه گزینه ACCOUNTS و یا حساب ها را انتخاب کرده و اقدام به درج حساب جیمیل خود نمایید . عدم درج حساب جیمیل مشکلی در استفاده از اندروید باکس برای شما پیش نخواهد آورد اما برای استفاده از برنامه هایی مانند گوگل پلی و یا یوتیوب یا … با محدودیت رو برو خواهید بود

تنظیمات روشن و یا خاموش کردن اندروید باکس

اکثر دستگاه های اندروید باکس به صورت پیشفرض نیاز نیست که از طریق کنترلر اقدام به خاموش و یا روشن کردن آن کنید و با خاموش و یا روشن کردن تلوزیون شما اندروید باکس نیز همان دستورات را از طریق تلوزیون دریافت می کند . اگر چنانچه می خواهید این امکان را غیر فعال کنید با ورود به تنظیمات روش زیر را انتخاب کنید .

  • گزینه DROID SETTINGS را انتخاب کنید
  • سپس از پنجره باز شده گزینه HDMI CEC را انتخاب کنید
  • سپس می توانید از طریق گزینه DEVICE AUTO POWER OFF این امکان را فعال یا غیر فعال کنید .

تنظیمات زبان اندروید باکس

در مرحله بعدی نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون لازم است تا تنظیمات کیبورد و تنظیمات زبان رابط کاربری را انجام دهید . این آموزش را در مقاله جداگانه به طور مفصل توضیح داده شده است برای مشاهده مقاله آموزش فارسی کردن زبان اندروید باکس کلیک کنید .

 

نصب برنامه ها و بازی در اندروید باکس

در مرحله بعدی راه اندازی و استفاده از اندروید باکس لازم است تا برنامه ها و بازی های مد نظر خود را به روی اندروید باکس نصب کنید . توصیه می کنیم برنامه های مد نظر خود را از طریق گوگل پلی و یا مارکت های معتبر دریافت کنید زیرا در صورت نصب از منابع غیر مجاز ممکن است برنامه دارای بد افزار بوده و موجب به هم ریختگی فریمور دستگاه اندروید باکس شما گردد .

برخی از اپلیکیشن هایی که نیاز به نصب بر روی اندروید باکس هستند عبارتند از  فیلیمو نماوا آپارات انواع VPN و … همچنین بسیاری از اپلیکیشن های پرکاربرد مانند یوتیوب گوگل پلی و … نیز به صورت پیش فرض نصب می باشد . همچنین اگر دستگاه شما جز دسته اندروید باکس برای بازی باشد می توانید با مراجه به مقاله ” معرفی و دانلود بازی اندروید باکس ” بازی مخصوص دستگاه خود را دانلود کنید .

بازی اندروید باکس

تنظیمات چرخش جهت تصویر اندروید باکس

در مرحله بعدی از آموزش اتصال اندروید باکس به تلوزیون اگرچنانچه دستگاه اندروید باکس شما بعضی از برنامه ها را به صورت افقی اجرا می کند برای چرخش جهت تصویر و یا اجرای عمودی برنامه که به اصطلاح ROTATE معروف می باشد روش گفته شده در ” مقاله آموزش چرخش صفحه در اندروید باکس ” را دنبال کنید .

تنظیم فیت کردن تصویر خروجی به روی نمایشگر تلویزیون

در مرحله دیگر از نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون به احتمال زیاد تصویر نمایش داده شده هم اندازه صفحه تلوزیون شما نباشد و از مقدار واقعی کمی بزرگتر باشد در اینصورت کافیست با استفاده از تنظیمات زیر تصویر خروجی را با صفحه نمایش تلوزیون خود فیت کنید .

  • سراغ تنظیمات دستگاه بروید
  • گزینه Advanced Setting را انتخاب کنید
  • از پنجره باز شده گزینه Display را انتخاب کنید
  • وارد بخش Screen Position شوید
  • با انتخاب گزینه های Zoom in Screen و Zoom out Screen اقدام به کامل کردن تصویر به روی نمایشگر تلویزیون کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا نحوه اتصال اندروید باکس به تلوزیون را به شما ارائه دهیم . چنانچه سوالی در مورد استفاده و یا راه اندازی و استفاده از اندروید باکس دارید با ما در میان بگذارید تا بهترین راهنمایی را در خدمت شما قرار دهیم .

 

پشتیبانی تکنومال
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *